Gorące kamienie wykorzystywane były już w starożytności na Dalekim Wschodzie. Bazaltowe czy marmurkowe kamienie znajdują zastosowanie do dziś, służąc do masażu całego ciała. Zabieg nimi sprzyja relaksowi, a także pomaga w regeneracji organizmu. Wspiera układ krążenia, pomaga zwalczać bóle mięśniowe oraz te związane z napięciem nerwowym. Na czym polega zabieg nimi i komu jest on wskazany?
Masaż gorącymi kamieniami- wskazania
Masaż gorącymi kamieniami okazuje się skuteczny w walce z wieloma problemami zdrowotnymi. Zabieg zalecany jest w szczególności osobom przemęczonym, zestresowanym w słabej kondycji psychicznej. Ponadto warto go wykonać w przypadku schorzeń reumatycznych, urazów ortopedycznych, chorób układu krążenia. Masaż kamieniami okazuje się też wsparciem dla osób po przebytych udarach. Stanowi on dodatkową, skuteczną formą terapii. Zabieg ten znakomicie sprawdzi się też w przypadku przewlekłego bólu, przetrenowania, urazów sportowych czy obrzęków. Podczas masażu z zastosowaniem kamieni dochodzi do pobudzenia układu limfatycznego oraz krwionośnego. Właśnie z tego względu masaż dobrze nawilża skórę, ujędrnia ją, a przy tym zmniejsza nieestetyczny cellulit.
Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?
Masaż kamieniami wykonuje się w ośrodkach SPA oraz gabinetach masażu. Na początku kamienie zostają zdezynfekowane i podgrzane do temp ok. 50 stopni Celsjusza. Następnie masażysta smaruje ciało osoby poddanej zabiegowi oliwką z dodatkiem olejków terapeutycznych. Dzięki niej kamienie będą bez problemu ślizgały się po ciele. Na tym etapie masażysta poprzez delikatne głaskanie kamieniami przyzwyczaja klienta do wysokiej temperatury, po czym przystępuje do właściwego zabiegu.
Kamienie rozkłada się w punktach energetycznych, na specjalnych mapach rozmieszczenia czakr na ciele. Czym są dokładnie czakry? To punkty odbierające i przetwarzające energię. Jeśli dojdzie do ich zablokowania, wówczas mogą niekorzystnie oddziaływać na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne, a nawet powodować zmiany chorobowe. Celem masażu jest odblokowanie kanałów energetycznych ciała. Cała procedura trwa ok. 1,5 godziny. Rozgrzane do odpowiedniej temperatury kamienie przesuwane są wzdłuż meridianów na ciele, zgodnie z wybraną techniką.
Efekty masażu gorącymi kamieniami
Efekty masażu gorącymi kamieniami można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Mięśnie stają się rozluźnione, a skóra lepiej dotleniona. Klient czuje też ogromne odprężenie. jest zrelaksowany. Aby poradzić sobie z danymi dolegliwościami, nie wystarczy jeden masaż. W tym wypadku należy udać się na serię zabiegów. Na masaż kamieniami decyduje się wiele osób zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Procedura ta zalecana jest głównie osobom zmagającym się z takimi problemami zdrowotnymi jak: reumatyzm, otyłość i nadwaga, nerwice, problemy z metabolizmem, schorzenia o podłożu neurologicznym.
Masaż gorącymi kamieniami – przeciwwskazania
Masaż gorącymi kamieniami uznawany jest za całkowicie bezpieczne, nieinwazyjny i komfortowy. To zabieg relaksacyjny, który ma przynieść klientowi przyjemność i odprężenie. Pomimo tego, istnieją pewne przeciwwskazania co do jego przeprowadzenia. Masaż odradzany jest w przypadku: zakrzepicy, stanów zapalnych żył, pewnych wad serca, ciąży, nadmiernej łamliwości kości, choroby nowotworowej, ostrów stanów zapalnych w organizmie, chorób zakaźnych, gorączki.
Masaż gorącymi kamieniami przynosi wiele korzyści. Przed wybraniem się na zabieg, warto jednak wybrać profesjonalny gabinet, który zatrudnia doświadczonych masażystów.
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center. |
Uwielbiam masaż kamieniami! Polecam! Czuje się po nim jak nowa!