Masaż Kobido to starożytna technika manualna. To właśnie ona pozwala Japonkom zachować młodość i piękno skóry twarzy.
Pierwsze wzmianki o technice pochodzą z 1472 roku. W Europie technika ta pojawiła się dopiero w XX wieku. Masaż twarzy Kobido dosłownie tłumaczy się jako sposób zachowania piękna. Jest to najmniej agresywna, a zarazem najskuteczniejsza metoda leczenia. Po kursie zwiększa się turgor skóry, pojawia się niesamowita gładkość, komórki są odnowione, więc nie boją się żadnych zmian związanych z wiekiem. Współcześni mistrzowie doskonale znają technikę starożytnego masażu i z powodzeniem stosują ją w walce ze zmarszczkami i redukcją turgoru.
Główne wskazania do masażu Kobido
Japoński masaż twarzy Kobido polecany jest dla wszystkich bez wyjątku w celu zapobiegania zmianom związanym z wiekiem. Są pewne zasady, których należy przestrzegać. Efekt zabiegu zależy od tego, czy jest on wykonywany rano, czy wieczorem. Dlatego zaleca się bardzo starannie i we współpracy z masażystą wybrać czas wizyty. Zaleca się rozpoczęcie masażu japońskiego już przy pierwszych oznakach zmian skórnych. Częstotliwość sesji zależy od indywidualnych cech. Najlepsza częstotliwość to 2-3 razy w tygodniu, a kurs leczenia powinien obejmować 10 sesji.
Przygotowanie do masażu Kobido
Metoda ta będzie skuteczna, jeśli zostanie odpowiednio przygotowana. Mistrzowie masażu Kobido zalecają przed rozpoczęciem sesji:
- Wykonać pełne oczyszczenie twarzy — usuń makijaż, umyj twarz oczyszczoną wodą, pozwól skórze wyschnąć.
- Przyjąć jak najwygodniejszą postawę ciała. Zabieg wykonuje się najczęściej w pozycji leżącej na leżance. Dzięki temu okolice szyi są maksymalnie rozluźnione.
- Pozbyć się wszystkich negatywnych myśli i dostroić się do pozytywnych emocji. Ten wymóg jest szczególnie ważny, dlatego przed wizytą u masażysty należy popracować nad własnym samopoczuciem. Wtedy wykonanie zabiegu sprawi przyjemność, a sam masaż będzie jak najbardziej skuteczny.
Środki ostrożności
Mimo nieagresywnego działania metoda ta wiąże się z aktywacją punktów biologicznych. Wpływają one nie tylko na stan narządów i skóry, ale także na stan emocjonalny. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem zabiegu być spokojnym i zrelaksowanym.
Podczas zabiegu zalecane są pewne zasady, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych efektów:
- Do usuwania makijażu polecane są produkty hipoalergiczne, bezzapachowe. Jeśli stosowane są gorące okłady, temperatura wody powinna być komfortowa. Nie należy stosować okładów na okolice węzłów chłonnych.
- Bezpośrednio po wizycie zalecany jest odpoczynek, a przez trzy godziny nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych ani nakładać makijażu na twarz. Należy też unikać sauny, łaźni parowych i prac domowych, zwłaszcza tych wymagających podnoszenia ciężarów lub schylania się.
- Przed rozpoczęciem masażu masażysta oceni stan Twojej skóry. Dzięki temu unikniemy zaczerwienienia i obrzęku po sesji. Należy również starannie wybrać mistrza. Niewłaściwe działanie na punkty nacisku może mieć negatywny wpływ na ogólne samopoczucie. Tylko skrupulatne przygotowanie i indywidualne podejście przyniesie pozytywny efekt dla skóry, a także dla stanu psychoemocjonalnego.
Efekt masażu Kobido
Masaż japoński pozwala w krótkim czasie uzyskać wyraźny efekt odmłodzenia i poprawy kondycji skóry. Pełny kurs zabiegu pozostawia skórę wyglądającą młodziej i bardziej świeżo.
Zauważane są również następujące efekty:
- Likwidacja zmarszczek;
- Zmniejszenie podrażnienia i zmęczenia;
- Zmniejszenie obrzęku tkanek;
- Normalizacja procesów metabolicznych;
- Powrót zdrowej cery.
Autor artykułuWspółautorem publikacji jest hotel Grand Chotowa – Resort SPA stworzony do wypoczynku, usług dla biznesu oraz wesel. |
…