Gdybyśmy mieli wymienić najczęstsze dolegliwości skórne, wśród nich musiałby się znaleźć problem z popękanymi naczynkami. W dzisiejszych czasach zmagają się z nim nie tylko rzesze osób posiadających cienką i delikatną cerę, ale również Ci o skórze tłustej i grubej. W odpowiedzi na powszechny charakter tej przypadłości, gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne i skuteczne zabiegi. Do takich właśnie należy zamykanie naczynek IPL.
Zamykanie naczynek z wykorzystaniem technologii IPL zdobyło swoją popularność dzięki bezinwazyjności kuracji oraz znakomitym rezultatom, jakie pozwala ona uzyskać. Niemniej, ze względu na bezpieczeństwo osoby zgłaszającej się do gabinetu, nie przeprowadza się tego zabiegu latem: siła promieni słonecznych mogłaby doprowadzić do skutków ubocznych, takich jak poparzenia czy przebarwienia. Za to jesień jest idealną porą na podjęcie tego typu terapii.
Przebieg i działanie zabiegu zamykania naczynek IPL
Obecnie to jedna z najskuteczniejszych terapii z zakresu medycyny estetycznej, oferujących redukcję poszerzonych naczynek i pojawiających się rumieni. Zabieg ten przeprowadza się przy różnych rodzajach skóry, a zwłaszcza w przypadku cery płytko unaczynionej i wrażliwej. Działanie kuracji wykorzystuje się również do walki z pojawiającym się trądzikiem różowatym.
Terapię poprzedza wywiad kosmetologa, mający na celu zebrać niezbędne informacje o stanie zdrowia, rodzaju skóry i stopniu jej unaczynienia u osoby zgłaszającej się do gabinetu. Samo zamykanie naczynek IPL rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia (demakijażu) miejsca poddawanego zabiegowi. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalnego żelu USG oraz ustawienie właściwych parametrów urządzenia, za pomocą którego naświetla się zmieniony obszar skóry. Po przeprowadzonym zabiegu miejsce to łagodzi się przy użyciu preparatów typu panthenol lub alantan. Czas trwania kuracji wynosi 20-30 minut, w zależności od wybranej partii ciała.
Technologia IPL umożliwia dokładne naświetlanie naczynek w danym obszarze ciała (zlokalizowanych głębiej lub powierzchniowo), bez wpływu na pozostałe tkanki. Działanie to sprawia, że hemoglobina absorbuje energię świetlną, co prowadzi do podniesienia temperatury krwi. Zachodzi zjawisko koagulacji, a w rezultacie uszkodzenie ścian naczynka i jego samoistne usunięcie z organizmu.
Zalecenia i przeciwwskazania – o czym należy pamiętać?
Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów, zaleca się przeprowadzenie 4-6 zabiegów zamykania naczynek IPL z zachowaniem pomiędzy nimi 3-tygodniowych przerw. Większe lub mniejsze odstępy czasowe mogą bowiem wpłynąć na efektywność całej terapii. Po każdej kuracji powinno się zrezygnować na kilka dni z gorących kąpieli, sauny i basenu, a także korzystania z kosmetyków na bazie alkoholu. Nie wskazane jest też opalanie się i stosowanie peelingów. Ważne natomiast będzie właściwe nawilżanie miejsca poddawanego naświetlaniu.
Chcąc wziąć udział w zamykaniu naczynek IPL, należy również zwrócić uwagę na istniejące przeciwwskazania. Kuracji tej nie przeprowadza się u kobiet będących w okresie ciąży lub karmienia piersią. Podobnie, przeszkodą dla wykonania zabiegu jest stosowanie antybiotyków i leków rozrzedzających krew, a także obecność cukrzycy, epilepsji, nadciśnienia bądź chorób nowotworowych.
Źródło: www.qclinique.pl
Ktoś to robi w Lublinie czy trzeba umawiać się w Warszawie?