19 lutego w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie odbył się Dzień Otwarty poświęcony obchodom Międzynarodowego Dnia Kota…
Międzynarodowy Dzień Kota obchodzony jest w Polsce od 2006 roku i ma za zadanie podkreślić znaczenie kotów życiu człowieka, niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom i uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
W spotkaniu w Schronisku uczestniczyli mali i duzi. Na wszystkich czekała masa atrakcji m.in. spotkanie z Panią Ewą Białek – założycielką kociej kawiarni „Mrau Cafe”. O kocich problemach opowiadał zespół behawiorystów CatExperts, a Karuzela Sztuki zabrała wszystkich w podróż do kociej krainy, na spotkanie z Klakierem, Filemonem i Bonifacym. Ekspert od kocich problemów Pan Dariusz Ornal podpowiadał jak zorganizować czas czworonożnemu podopiecznemu.
Spotkanie w Schronisku poprowadziła prawdziwa miłośniczka zwierząt, jedyna w swoim rodzaju Pani Ryszarda Todys.
Gościem specjalnym wydarzenia był znakomity Artysta – Specjalista od wzruszeń – Piotr Selim z Lubelskiej Federacji Bardów, również wielki miłośnik kotów 🙂
/Foto Bernard Kiedrowski/
To był wyjątkowy czas dla zwierząt i dla wszystkich, którzy odwiedzili tego dnia Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.
Schronisko dla Beazdomnych Zwierząt w Lublinie zostało wybudowane i sfinansowane przez Urząd Miasta Lublina w 2007 r. Bezpośredni nadzór nad Schroniskiem sprawuje Wydział Ochrony Środowiska. Nowy obiekt przy ul. Metalurgicznej 5 funkcjonuje od stycznia 2008 r.
Schronisko zapewnia opiekę weterynaryjną i bytową przywiezionym tu zwierzętom. Trafiają tu zwierzęta z wypadków komunikacyjnych, chore, wynędzniałe, będące ofiarami ludzkiej przemocy, obojętności i bezmyślności. Schronisko we współpracy ze Strażą Miejską zajmuje się również odławianiem zwierząt zgłoszonych przez mieszkańców Lublina.
Zwierzęta przyjmowane do Schroniska poddawane są 2-tygodniowej kwarantannie i obserwacji, „zguby” czekają na właścicieli. Po upływie 2 tygodni zwierzęta stają się rezydentami schroniska, są poddawane sterylizacji i znakowaniu (psy poprzez chipowanie, koty poprzez znakowanie ucha), są szczepione przeciw wściekliźnie.
Sprawne funkcjonowanie Schroniska i stała opieka nad zwierzętami jest możliwa dzięki niebywałemu zaangażowaniu i oddaniu pracujących tu osób, w tym wolontariuszy. Schronisko z zaangażowaniem prowadzi też działalność promocyjną i edukacyjną, ukierunkowaną na formowanie pozytywnych postaw wobec adopcji z jednoczesnym zrozumieniem zasad mądrej adopcji.
Można zatem zaadoptować zwierze i mieć cudownego czworonożnego przyjaciela, który z pewnością odwdzięczy się wiernością i przywiązaniem do właściciela. Można też pomóc wspierając Schronisko i jego podopiecznych, przekazując swój 1% przy rozliczeniu Pit-ów za 2016 rok
Miejsce w którym znajdują opiekę zwierzęta które znudziły się nie odpowiedzialnym ludziom.Zwierzaki które całą miłość przelały na człowieka i co dostały…? Smutne… Wielkie podziękowania dla wolontariuszy i pracowników schroniska,lekarzy weterynarii i Dyrekcji !!
oby jak najwięcej czworonogów znalazło dom. Mój 1 % powędruje do Schroniska
Bardzo ważne wydarzenie dla schroniska. Wspaniały dzień otwarty. Niepowtarzalna „kocia” atmosfera. Niezwykli goście. Super relacja!