Z profesjonalnych zabiegów złuszczających korzystają osoby, które borykają się z różnymi problemami skóry. Z pewnością nie są to kuracje wyłącznie o działaniu przeciwstarzeniowym, czyli dla cery dojrzałej. Wykonanie peelingu mechanicznego pozwala oczywiście na zredukowanie drobnych zmarszczek, ale nie tylko. A najlepszym tego przykładem jest mikrodermabrazja diamentowa.
Złuszczanie naskórka w gabinecie kosmetycznym może zostać wykonane przy użyciu różnych metod. Wśród kuracji tego typu sporym zainteresowaniem cieszy się peeling mechaniczny, a konkretnie – mikrodermabrazja diamentowa. Efekty tego zabiegu są jednak uzależnione zarówno od przestrzegania programu terapii złuszczającej, m.in. liczby spotkań w salonie urody, jak i od postępowania zgodnego z zaleceniami kosmetologa. Mikrodermabrazja diamentowa jest również dobrą propozycją dla osób, które nie mogą skorzystać z peelingów chemicznych (ze względu na przeciwwskazania).
Wskazania do peelingu mechanicznego
Mikrodermabrazja diamentowa jest polecana osobom, które chcą pozbyć się różnych zmian skórnych w okolicach szyi, dekoltu oraz twarzy. Ta kuracja złuszczająca znajduje zastosowanie m.in. w przypadku walki z trądzikiem grudkowatym. Peeling wykonywany przy użyciu głowicy z mikrokryształkami diamentu pozwala bowiem na odblokowanie ujść gruczołów łojowych oraz usunięcie zaskórników, zanieczyszczeń i nadmiaru łoju. Co więcej, wskazaniem do przeprowadzenia kuracji są różnego rodzaju przebarwienia (m.in. posłoneczne), blizny potrądzikowe, zrogowaciałości naskórka czy drobne zmarszczki. Tego typu peeling można więc wykonać zarówno w celu zredukowania widocznych objawów starzenia się skóry, jak i u osób młodszych – nawet przed 20. rokiem życia.
Program kuracji i zalecenia kosmetologa
Jak przy większości kuracji w gabinetach kosmetycznych, liczba zabiegów mikrodermabrazji diamentowej jest dostosowywana do indywidualnego przypadku. Pełna terapia złuszczająca składa się zazwyczaj z około 3-6 wizyt w salonie urody, a kolejne spotkania mogą się odbywać nawet co 2 tygodnie. Wszystko zależy oczywiście od tego, jakiego rodzaju niedoskonałości są redukowane przy zastosowaniu mikrodermabrazji. Co więcej, na rezultaty takiego peelingu wpływa nie tylko przestrzeganie harmonogramu wizyt, ale też stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Mechaniczne złuszczanie naskórka wymaga m.in. unikania ekspozycji skóry na słońce (minimum przez 2 tygodnie) oraz używania kremów, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Ponadto, bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować z sauny, basenu, siłowni czy gorących kąpieli (przez 24 godziny). Niewskazane jest też wtedy nakładanie makijażu, gdyż używane do niego kosmetyki mogą podrażnić skórę.
(zdjęcie mikrodermabrazja-diamentowa-program-kuracji-i-zalecenia-kosmetologa)
Rezultaty po serii zabiegów mikrodermabrazji
Efekty mikrodermabrazji diamentowej są oczywiście widoczne na poziomie naskórka. Mechaniczne złuszczenie partii poddawanej kuracji pozwala zarówno na usunięcie nieestetycznych zmian, np. zaskórników czy zrogowaciałości, jak i na przywrócenie skórze napięcia, elastyczności oraz jednolitego kolorytu. Obszar zabiegowy staje się też wtedy lepiej odżywiony i znacznie bardziej odporny na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, m.in. toksyn. Dodatkowym efektem mikrodermabrazji diamentowej jest bowiem korzystne oddziaływanie na skórę właściwą. Peeling tego typu przyczynia się do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny oraz przyspiesza krążenie krwi i limfy. W związku z tym, rezultatem mikrodermabrazji z mikrokryształkami diamentu będzie również odmłodzenie obszaru zabiegowego.
Informację na temat mikrodermabrazji diamentowej udostępnił gabinet kosmetyczny Qclinique.