Depilacja zbędnego owłosienia laserem jest obecnie jedynym skutecznym sposobem na to, by pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze.
Osoby, które chciałyby skorzystać z tego rodzaju zabiegów, powinny w pierwszej kolejności poznać metodykę ich wykonywania, by już niedługo móc cieszyć się idealnie gładką skórą.
Na czym polega depilacja laserem?
To zabieg, który polega na przykładaniu do poszczególnych partii skóry głowicy, która wydziela wiązki laserowego światła. To one wnikają w głąb skóry i docierają do cebulki włosa. Niszczą ją i osłabiają melaninę, czyli główny ich barwnik. Wraz z kolejnym zabiegiem włos zostaje osłabiony aż wreszcie zanika całkowicie. Nowoczesne lasery usuwają dzisiaj nawet 99% owłosienia.
Ile zabiegów trzeba wykonać?
Ilość wykonywanych zabiegów, dzięki którym włoski zostaną usunięte raz na zawsze, jest ustalana z dermatologiem indywidualnie. Wiele zależy od partii skóry, z której włosy mają być usunięte. Duże znaczenie ma też intensywność owłosienia i sama struktura włosa. Jeszcze do niedawna możliwe było usuwanie włosków gęsto porastających i ciemnych. Dzisiaj nie ma to większego znaczenia i można pozbyć się włosów jasnych i cienkich.
Średnio należy wykonać 3-5 zabiegów, w różnych odstępach czasu. Aby nie podrażniać skóry, zabiegi warto wykonywać nie częściej niż raz na 4 tygodnie.
Czy zabiegi depilacji laserowej bolą?
To zależy od sprzętu, jakim wykonywany jest zabieg. Te nowoczesne posiadają nakładkę chłodzącą, która działa przeciwbólowo. W innym przypadku pacjentka może odczuwać delikatne pieczenie podczas wydzielania laserowych wiązek, ale nigdy nie jest to silny ból, jak na przykład przy wykorzystaniu wosku.
Wskazania do wykonywania zabiegu
Z depilacji laserowej mogą korzystać wszyscy, którzy chcą pozbyć się zbędnych włosków z praktycznie każdej części ciała. Najczęściej włosy usuwane są trwale z okolic pach, bikini czy łydek. Kobiety cierpiące na hirsutyzm usuwają owłosienie z brody lub wąsika. Mężczyźni decydują się na usunięcie włosów z pleców, pośladków oraz klatki piersiowej.
Przeciwwskazania
Z depilacji laserowej nie mogą korzystać pacjenci onkologiczni oraz ci, którzy cierpią na choroby żył. Zabiegi nie zostaną wykonane również na partiach skóry, która jest zraniona lub podrażniona. Klient nie może cierpieć też na choroby skórne, takie jak łuszczyca czy bielactwo.
Włosy poddawane depilacji nie mogą być dłuższe niż 1 cm. Skóra ma być oczyszczona, nie może być opalona ani potraktowana samoopalaczem czy innymi środkami kosmetycznymi.
Depilację laserową najlepiej wykonywać jesienią lub zimą, kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznym. Istnieje ryzyko wystąpienia trwałych przebarwień skóry.
Dodatkowe informacje
Wszystkie osoby, które decydują się na depilację laserową, powinny w pierwszej kolejności zgłosić się na wizytę konsultacyjną. To wtedy wykluczane są ewentualne przeciwwskazania i oceniana jest kondycja skóry. Lekarz wyjaśni również cały przebieg zabiegów i ustali ich ilość oraz częstotliwość.
Tekst powstał w oparciu o artykuły ze strony Salonu urody Impress
Kiedyś skorzystałam z zabiegów depilacji laserowej, ale nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Włoski, których chciałam się pozbyć nadal są 😞