11 listopada Teatr Muzyczny w Lublinie zaprezentował publiczności swoją najnowszą produkcję – widowisko muzyczne „NIE GNIEWAJ SIĘ NA MNIE POLSKO”. Gościem specjalnym wydarzenia była znakomita wokalistka Kasia Cerekwicka.
Cerekwicka to Artystka wyjątkowa, obdarzona genialnym głosem i nietuzinkową urodą. Do kompletu klasa sama w sobie! Jest laureatką wielu nagród na festiwalach, imprezach muzycznych i programów muzycznych takich jak: Szansa na sukces, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Eska Music Awards czy Superjedynki. Jej przebój „Na kolana” nuciła cała Polska.
Była uczestniczką popularnych programów rozrywkowych takich jak „Taniec z gwiazdami” i „Twoja twarz brzmi znajomo”. Znakomita wokalistka i autorka tekstów nagrała 7 solowych płyt.
W widowisku muzycznym „Nie gniewaj się na mnie Polsko” zaśpiewała m.in. piosenkę „Bez Ciebie”, za którą otrzymała Grand Prix i nagrodę ZAiKS-u za najlepszy tekst na 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Widowisko „Nie gniewaj się na mnie Polsko” przygotowane zostało przez Teatr Muzyczny w Lublinie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dyrektor Kamila Lendzion zachęcając do udziału w wydarzeniu mówiła:
„Chcemy, aby miłość do Ojczyzny wybrzmiała w tym koncercie inaczej niż dotychczas – zaprezentujemy Polskę z wielką czułością: jako kobietę i matkę. W repertuarze widowiska znajdą się współczesne polskie przeboje muzyki rozrywkowej takich artystów, jak Katarzyna Nosowska, T. Love, Zalewski czy Eldo. Nie zapomnimy także o największych gwiazdach polskiej muzyki, jak: Zbigniew Wodecki, Grzegorz Ciechowski, Maanam czy Maryla Rodowicz. Pokażemy, że o najważniejszych wartościach można mówić nie tylko przez XIX-wieczne pieśni; że są to sprawy, które poruszają i dotykają także współczesnych artystów”
Najważniejszym przesłaniem wydarzenia muzycznego „Nie gniewaj się na mnie Polsko” było: „Trzeba rozmawiać, nawet, jeśli mamy różne poglądy – bo Polska to nasze wspólne dobro”.
Z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ze sceny popłynęły życzenia – aby Polska była miejscem szczególnym, w którym chce się żyć, pracować, spełniać swoje marzenia, miejscem wzajemnego wsparcia, szacunku i tolerancji. By śmiało mówić, że Warto być Polakiem!
Zapytałam reżysera Tomasza Mana skąd pomysł na takie widowisko i jak doszło do współpracy z Teatrem Muzycznym w Lublinie…
Spotkałem się z Panią Kamilą Lendzion na wakacjach i Pani Dyrektor zaproponowała mi, żebym przygotował spektakl na Dzień Niepodległości, ale… „muszę mieć jakiś fajny, zadziorny pomysł”. Pani Kamila powiedziała mi, że najważniejsza dla niej jest opowiedziana na scenie historia. Z Aneczką, moją żoną, jechaliśmy do Wrocławia i wymyśliliśmy, że spektakl o Polsce powinien opowiadać o kobiecie, o rodzinie, o trosce, ostoi, miłości oraz tolerancji, a także potrzebie rozmowy – tego czego najbardziej nam Polakom potrzeba. Spotkaliśmy się z Panią Kamilą i opowiedzieliśmy o swoim pomyśle, który bardzo się spodobał i został zaakceptowany. Wspólnie zdecydowaliśmy, że wybierzemy piosenki współczesne rockowe i mniej rockowe, hip-hopowe i te, które nas „wzruszają”, dają energię i co ważne – energię pozytywną. Rozwibrowują od środka 🙂 i dają pozytywny przekaz. Ustaliliśmy, że opowiemy o Polsce tu i teraz, bez odwołań do historii, pomników, martyrologii i patosu. Że będzie to opowieść o Poli – Pannie Młodej, która reprezentuje Polskę i przyszła na swoje wesele, ale Pan Młody się spóźnia. Szuka idealnego partnera i dopiero kiedy stają się naprawdę sobie bliscy i rozumieją się nawzajem następuje wesele 🙂 Aneczka – scenografka spektaklu, wymyśliła okrągły stół, który składał się z czterech części i na koniec łączył się symbolicznie właśnie w okrągły stół. Zuzia z polskich ludowych motywów, potraktowanych jako zabawa, wymyśliła kolorowe nowoczesne projekcje. Kostiumy były w barwach naszych narodowych. Panna Młoda miała czerwone glany i białą suknię. Zrobiliśmy przepyszny spektakl ze znakomitymi solistami, tancerzami, chórem i zespołem całego teatru. Super energia, zabawa i profesjonalizm towarzyszył nam w pracy. Viva Polonia! 🙂 Dodam jeszcze, że baaaaardzo się cieszę, że zrobiłem spektakl właśnie w Lublinie, bo sercem czułem się jak u ziomków, bo mama i tato pochodzą z Lubelszczyzny i kochają Lublin „
Tak jak zapowiadali organizatorzy było to widowisko wyjatkowe pod każdym względem. Inne od tych, które zazwyczaj są prezentowane w Narodowe Święto Niepodległości, ale tak samo mocno chwytające za serce, chociaż może nawet i mocniej, bo grad braw jaki spadł na artystów, zaskoczył nawet ich samych! Bisowali, bisowali i bisowali…
AS FOTO Aneta Sobiesiak
🍬 Słodkim Partnerem wydarzenia była firma GEOMAX – Krówki z Opola Lubelskiego.
Fantastyczne widowisko,jakże inne od tych corocznych sztampowych i nudnych.W ciekawy sposób można przekazać patriotyzm i dobrze się przy tym bawić.Brawo i wielkie gratulacje dla twórców i wykonawców! ❤🌹❤🌹❤
Pięknie było❗ Wielkie brawa❗A Kasia Cerekwicka mega❗😍👏