11 września 2022 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się koncert muzyki filmowej „007 Symfonicznie”. To muzyczny projekt lubelskich artystów, laureat nagrody Złotego MHz w plebiscycie na Najlepszy Koncert Roku wg słuchaczy Radia Lublin, który zjednał już sobie fanów w całej Polsce.
Autorami projektu „007 Bond Symfonicznie” są Emilia Siepkowska – skrzypaczka i Aleksander Resiak – kontrabasista – założyciele Stowarzyszenia Wschód Kultury, oboje związani z Filharmonią im. H. Wieniawskiego w Lublinie.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, z pasji do muzyki, pragnienia tworzenia muzycznych kreacji oraz potrzeby wyrażania siebie postanowiliśmy stworzyć własny, niepowtarzalny projekt – koncert prezentujący muzyczne motywy przewodnie wybrane spośród serii filmów o słynnym Agencie 007″.
Inspiracją do powstania projektu „007 Bond Symfonicznie” była fascynacja kultową serią filmów o Jamesie Bondzie oraz ogromne uznanie dla wykonawców i autorów tytułowych piosenek. Utwory, które weszły do projektu mają oryginalny i wyjątkowy charakter dzięki autorskim opracowaniom. Wśród nich są te najbardziej znane i lubiane motywy przewodnie z serii filmów o słynnym Agencie 007, m.in. hity takie jak „Skyfall”, „Golden Eye”, „Live and let die”, czy najnowszy utwór z bondowej serii – „No time to die”. Podczas koncertu w Centrum Kongresowym usłyszeliśmy je w wykonaniu Anny Michałowskiej, Katarzyny Góras i Mateusza Obroślaka. Jeden utwór wykonała chórzystka Elżbieta Branicka.
Podczas koncertu „007 Symfonicznie” fantastyczni artyści zaprezentowali publiczności niezwykłą kompilację muzyki klasycznej i rozrywkowej w nowych, chóralno-orkiestrowych aranżacjach. To była naprawdę wybuchowa mieszanka stylów – popu, jazzu i rocka, podparta fantastycznymi głosami wokalnymi. W koncercie wzieli udział znakomici instrumentaliści: Kwintet smyczkowy: Anna Kaczmarek – I skrzypce, Emilia Siepkowska – II skrzypce, Michał Wroński – altówka, Izabela Zagórska – wiolonczela, Aleksander Resiak – kontrabas; Instrumenty dęte: Dariusz Domański – trąbka, Adrian Wilga – puzon; Sekcja: Fortepian : Kamil Turczyn, Michał Kowalczyk – gitara basowa, Stanisław Siedlaczek – perkusja; , chór: Polina Kirianova, Zuzanna Pastuszka, Justyna Socha, Elżbieta Branicka, Grzegorz Łoboda, Mateusz Małek, Piotr Gajdosz i Paweł Szalak,
a także gościnnie tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA, pod kierownictwem Piotra Mochola.
Od lewej: Katarzyna Gryzka i Wojciech Żołyniak, Katarzyna Wolska i Piotr Mochol, Karolina Włodarczyk-Cybulska i Michał Cybulski.
Koncert z wdziękiem i wielką klasą poprowadził, a nawet w jednym z utworów zagrał na gitarze – muzyk, radiowiec, znawca i pasjonat historii, lubelski John Lennon – Paweł Błędowski.
To był naprawdę mile spędzony wieczór. Osobiscie wybrałabym się na taki koncert jeszcze raz, tylko chciałabym to przeżyć na wielkiej scenie, z wybranymi fragmentami filmów o Bondzie. To byłoby TO! W każdym razie gratuluje pomysłu!
W 100% się zgadzam! Kobcert był mega!