MEBLE OGRODOWE Z TECHNORATTANU – CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZAKUPEM

Wiele osób posiada dzisiaj dom z ogrodem albo apartament z tarasem czy dużym balkonem. Wtedy oczywiście przydadzą się eleganckie i funkcjonalne meble ogrodowe. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się meble ogrodowe, które wyprodukowano z użyciem materiału, jakim jest technorattan. Zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście właściwy wybór.

Technorattan – materiał odporny na każde warunki atmosferyczne

Nim podejmiemy decyzję zakupie zastanówmy się jak meble ogrodowe technorattan zniosą nasze upalne, ale też deszczowe lata oraz mroźne i zmienne pogodowo zimy. Okazuje się, że technorattan jest materiałem odpornym na każde warunki pogodowe. Dlatego meble ogrodowe technorattan mogą stać w naszym ogrodzie, na tarasie czy też balkonie przez cały sezon. Technorattan jest całkowicie odporny na deszcz, wilgoć, różnicę temperatur, mrozy, silne nasłonecznienie. Materiał ten niepodatny jest również na uszkodzenia mechaniczne, takie jak np. zadrapania, dobrze znosi duże obciążenia i przesuwanie. Takie meble powinny więc zachować swoje parametry i służyć przez wiele sezonów. Technorattan jest więc materiałem, który doskonale zastępuje plecionkę wiklinową czy zwykły rattan.

Czym właściwie jest technorattan?

Technorattan (rattan syntetyczny, polirattan) to materiał wzorowany na rattanie, jednak o wiele bardziej od pierwowzoru odporny. Jest to syntetyczna żywica, składająca się z włókien polietylenowych z naniesionymi utrwalaczami promieni UV.

Meble ogrodowe technorattan nie wymagają konserwacji ani impregnacji, są przy tym równie lekkie jak te wykonane z wikliny czy ratanu naturalnego, dlatego łatwo jest przenosić z miejsca na miejsce.

Technorattan jest bardzo odporny na zabrudzenia. Nie zaszkodzi mu z pewnością kontakt z czerwonym winem, kawą, sokiem malinowym, tłuszczem, olejem, solą czy innymi zabrudzeniami, które trudno usunąć z innych materiałów. Kiedy zabrudzimy technorattan, trzeba tylko przetrzeć szmatką zabrudzone miejsce. Nie musimy używać żadnych specjalistycznych preparatów do czyszczenia, zwykła mokra ściereczka, a nawet strumień wody z węża ogrodowego wystarczą.

Technorattan jest także przyjazny dla środowiska. Zastępuje on naturalny rattan, co przyczynia się do ograniczenia wycinania palm rotangowych, z których produkuj się naturalny rattan. Poz tym technorattan wygląda tak jego naturalny pierwowzór, dobrze funkcjonuje więc w naturalnym otoczeniu, jakim są nasze ogrody.

Szeroka gama mebli z technorattanu

Jeśli zdecydujemy się na meble ogrodowe technorattan nie będziemy mieć kłopotu z zakupem, wybór jest naprawdę duży.

W ofercie sklepów możemy znaleźć całe komplety mebli z technorattanu, składają się ona najczęściej ze stołów o różnych kształtach, stolików kawowych, foteli, krzeseł, a nawet kanap. Trzeba tylko wybrać najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb zestaw, który można ustawić w ogrodzie, na tarasie czy też balkonie natychmiast po zakupie.

Można też oczywiście kupić pojedyncze produkty z technoratanu. Takie jak krzesła, stoliki czy ławki. Szczególnie interesującym produktem są leżaki, które mogą stać zarówno przy ekskluzywnym basenie, ale też na balkonie i służyć opalaniu się. Dobrze sprawdzą się również w cieniu drzewa owocowego podczas lektury książki czy pracy na laptopie.

Nietuzinkowymi meblami z technoratanu są też sofy i łóżka ogrodowe. Przełamują one stereotyp, że miejsce tego rodzaju mebli jest wyłącznie wewnątrz mieszkania. Okazuje się że w ogrodzie czy na tarasie odnajdują się one też doskonale. Poza tym syntetyczna plecionka, z której zostały wykonane, sprawia, że są niepodatne na warunki atmosferyczne. Możemy je nawet wyposażyć w specjalne poduszki, by było nam miękko, które zabiera się do domu, by nie zawilgotniały.

Jeśli chodzi o meble ogrodowe technorattan, jeden z nich wydaje się najbardziej uniwersalny – chodzi oczywiście o ławkę. Taka ławka sprawdzi się w każdych okolicznościach – przy obiedzie jedzonym z rodziną i przyjaciółmi na tarasie, podczas grillowania, czy pieczenia kiełbasek przy ognisku. Łatwo ją również przenieść, nie ma też żadnych problemów z przechowywaniem, kiedy skończy się sezon, bo technorattan to, jak już mówiliśmy, materiał odporny na każde warunki pogodowe. Wybór ławek jest duży, można wybrać zarówno modele z oparciem, jaki pozbawione oparcia.

Jaki fason i kolor

Kiedy już wiemy, jakie meble ogrodowe technorattan będą najbardziej dla nas odpowiednie, musimy się zastanowić nad fasonem i kolorem. Wybór jest naprawdę duży. Warto więc dopasować kształt i kolorystykę mebli do wykończenia naszego tarasu czy elementów małej architektury, znajdujących się w ogrodzie. Właściwie najbardziej popularne są dwa podejścia – albo meble mają wtapiać się w otoczenie albo z niego wyróżniać, nie zakłócając jednak ogólnej równowagi i harmonii przestrzeni naszego ogrodu czy tarasu.

Producenci mebli z technorattanu oferują wiele fasonów mebli, są wśród nich te, które imitują naturalne plecionki wiklinowe, jaki i takie które nawiązują do stylu minimalistycznego, skandynawskiego czy industrialnego. Wszystko zależy od tego, czy jesteś zwolennikiem rozwiązań tradycyjnych, czy też wolisz bardziej nowoczesne propozycje.

Podsumowując, moda na meble ogrodowe technorattan ma swoje uzasadnienie. Przede wszystkim technorattan jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na różne warunki atmosferyczne, jego produkcja jest przy tym łatwa, można więc uzyskać dowolne kształty i gabaryty mebli. Poza tym technorattan jest lekki, co szczególnie dobrze sprawdza się w warunkach ogrodowych, kiedy trzeba np. podążać za cieniem, które rzuca drzewo. Takie meble wyglądają też po prostu estetycznie i są bardzo praktyczne. Nie trzeba ich chować na zimę do domu, garażu czy budynków gospodarczych, nie zajmują więc niepotrzebnie miejsca. Szeroki wybór modeli, fasonów i gamy kolorystycznej sprawia, że prawie każdy znajdzie coś dla siebie.

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez internetowy sklep meblowy Ogrodolandia. Sklep oferuje min. szeroki wybór mebli do ogrodu w tym mebli ogrodowych z technorattanu: ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe-technorattan

Jedna Odpowiedź

  1. Joanna
    Joanna at |

    Naprawdę piękne i wyglądają na bardzo wygodne 😊

    Odpowiedz

Zostaw komentarz