CHŁOPAKI NIE GĘSI I SWE ŚWIĘTO MAJĄ

30 września, coś Ci mówi ta data? Tak, to koniec miesiąca. Tak, to sobota. Już coś zaplanowałaś na ten dzień? Bardzo dobrze, jeśli te plany dotyczą Twojego chłopaka. Dlaczego?
30 września to przecież Dzień Chłopaka. Panowie może nie dadzą po sobie tego poznać, ale każdy z nich lubi jeżeli ktoś pamięta o ich drobnym święcie (nawet jeśli oni nie pamiętają) i podaruje im jakiś drobiazg. Co zrobić? Co wybrać? Jak sprostać męskiemu gustowi? Oto 6 typów samczych osobowości i pomysły na dopasowane do nich prezenty.

Dzień Mężczyzny czy Dzień Chłopaka?

To dwa oddzielne święta, podobnie jak obchodzony 8 marca Dzień Kobiet czy Dzień Dziewczyny, który wypada 22 października. Jakoś tak się utarło w naszym społeczeństwie, że to mężczyźni są bardziej skorzy do zapominania o ważnych datach i mniej skorzy do celebrowania tych nieoficjalnych świąt. Prezenty jednak lubi dostawać każdy, nawet te drobne. Czego by nie mówił Twój mężczyzna (chłopak), chciałby coś dostać zarówno na Dzień Mężczyzny, jak i Dzień Chłopaka. Nie musisz wybierać, bo te święta dzieli wiele miesięcy.  Zastanówmy się jednak, co można dać określonemu typowi samca?

1. Macho

Tutaj musisz być delikatna, bo niektórzy Panowie wolą być nazywani mężczyznami niż chłopakami. Cenią też sobie autonomię, więc jeśli on wybiera określoną markę perfum czy ubrań, to lepiej kontynuować jego wybory niż próbować dać coś co może „nie być w jego stylu”. Tutaj najprostszym pomysłem będzie karta podarunkowa do jego ulubionego sklepu: niech sam Coś wybierze, gdy będzie miał na to ochotę.

 

2. Artysta

To typ faceta, który bywa wrażliwszy niż kobieta. Jednak to też wdzięczny typ chłopaka bardzo Cię ceni, a na otrzymanym od Ciebie prezencie będzie tworzył nie dla samego siebie lecz… dla Ciebie. Malarz? Kup mu nowe farby, książkę z inspiracjami lub zabierz do muzeum. Pisarz? Ozdobne pióro, poręczny notatnik lub fotokalendarz, w którym zaznaczy najważniejsze wystawy itd. Może jest fotografem? Tutaj pole do popisu jest bardzo spore – może zaproponuj mu voucher na usługi fotograficzne w postaci fotoksiążki lub fotoobrazu?

3. Majsterkowicz

Książka właściwie pasuje do każdego mężczyzny, o ile ten je czyta. Majsterkowicz to osobnik, który lubi nowinki. Uwielbia grzebać w samochodach? Fan motoryzacji nie pogardzi biletem na jakiś pokaz. „Złota rączka” na pewno będzie często sięgał po podręcznik autorytetu innych mu podobnych. Wyzwaniem będzie kupno jakiś nowych narzędzi – nie martw się, fachowcy w sklepie z takim asortymentem na pewno pokierują Cię odpowiednio. Pomyśl o poręcznym etui na telefon, bo zapewne w zamyśleniu (podczas majsterkowania), Twój chłopak kładzie smartfon gdzie popadnie. Warto więc zadbać o ochronę tego urządzenia, a gdy zadzwonisz do chłopaka z pytaniem: „kiedy będziesz?” On odbierze i wyrwiesz go do swojego świata.

 

4. Podróżnik

Lubisz podróżować razem z nim? Może zafunduj Wam jakiś wyjazd niespodziankę. Tańszą opcją, ale taką bardziej od serca, jest fotoksiążka. Wystarczy, że zbierzesz najlepsze z Waszych podróżniczych zdjęć i umieścisz je w samodzielnie stworzonym albumie. Jeśli Wasz związek jest świeży i jeszcze razem nie podróżowaliście, to taka fotoksiążka może zawierać zdjęcia z Internetu i pełnić rolę planu na przyszłość. Wylosujcie stronę lub numer zdjęcia i… postanówcie wybrać się tam razem.

 

 

5. Sportowiec

Bilet na mecz? To proste, ale jeśli też jesteś fanką sportu to jest najlepsza opcja na wspólne wyjście. Koszulka lub szalik ulubionej drużyny? Może sprzęt lub… fotokalendarz? Tak, fotokalendarz, który może zaczynać się od dowolnego miesiąca i być ważnym przez kolejne 12 miesięcy. Na każdej karcie możesz umieścić swoje zdjęcie, a on będzie miał miejsce na zaznaczanie najważniejszych terminów meczy w kalendarzu. Przy okazji będzie zerkał na Ciebie, jego dziewczynę z kalendarza. Z drugiej strony, Ty jako kobieta, która woli wiedzieć co u swojego mężczyzny, będziesz miała ściągę – zobaczysz kiedy jest ważny mecz i zdążysz zaplanować wyjście z koleżankami lub zostaniesz z nim na Lidze Mistrzów, Mistrzostwach Świata. Mężczyzna aktywny nie pogardzi też gokartami, paintballem lub klasyczną strzelnicą.

6. Mol książkowy

Tutaj książka jest podstawą, ale nie musi być to fotoksiążka. Ważne żeby lektura trafiała w jego gusta. Nie kieruj się wyłącznie listą bestselerów, lecz postaw na małe śledztwo. Facebook Twojego chłopaka będzie doskonała ściągą – wystarczy zbadać co lajkuje itd. Na pewno to już robiłaś i wiesz co lubi.

A jakich Wam typów mężczyzn tu brakuje i co radzicie w temacie „prezent na Dzień Chłopaka”?

Artykuł powstał we współpracy z CEWE – producentem kreatywnych fotokalendarzy, fotoobrazów, fotoprezentów i najchętniej kupowanej fotoksiążki w Europie.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos

Jedna Odpowiedź

  1. sly
    sly at |

    Ważne by pamiętać 😊

    Odpowiedz

Zostaw komentarz