BIAŁA KOSZULA – DLACZEGO WARTO JĄ MIEĆ?

Niektórzy panowie są zdania, że ten element garderoby sprawdza się tylko w eleganckich stylizacjach. Tymczasem wiele zależy od kroju, kołnierzyka, czy mankietów. Biała koszula to świetne rozwiązanie zarówno gdy chcemy stworzyć strój wieczorowy, formalny, jak też i niezobowiązujący. Z czym ją zestawiać, aby osiągnąć zamierzony efekt?

Klasyka mody męskiej

Biała męska koszula już od dawna wpisała się w kanon klasycznej mody. Można zestawiać ją z innymi kolorami, dzięki czemu jest ona nie tylko jednym z najbardziej eleganckich, ale też niezwykle uniwersalnym elementem garderoby. Wbrew pozorom za jej pomocą można stworzyć wiele ciekawych stylizacji odpowiednich na uroczystą kolację, ważne spotkanie biznesowe, a nawet na co dzień. Najważniejsze to wybrać odpowiedni fason do wymienionych okazji, a całość uzupełnić pasującymi do okoliczności dodatkami. Poniżej kilka wskazówek dotyczących wyboru białej

Uroczyste okazje

Męskie koszule wizytowe mają twardy kołnierzyk, a także pojedynczy lub podwójny mankiet na spinkę. Taki model w kolorze białym doskonale sprawdzi się na uroczyste wyjścia. Najbardziej formalne są koszule frakowe oraz smokingowe z plisą na guziki jubilerskie, albo z krytą plisą. Nieco niżej, jeśli chodzi o stopień formalności, znajdują się koszule na spinki z kołnierzykiem klasycznym. Zgodnie z zasadami mody męskiej powinny być noszone z krawatem bądź muchą i marynarką.

Co do pracy?

Koszule męskie to już klasyka, jeśli chodzi o biznesowe stylizacje. Model w kolorze białym jest z pewnością najbardziej uniwersalny, bo świetnie komponuje się z garniturem w niemal dowolnym kolorze. Biel stanowi też idealne tło dla dodatków, za pomocą których możemy nieco ożywić całość, a także pokazać swój styl. Do pracy wybierajmy koszule z kołnierzykiem klasycznym albo włoskim (zależnie od gustu, węzła na krawacie oraz kształtu twarzy) i ze zwykłymi mankietami.

Stylizacje nieformalne

Biała koszula nie jest zarezerwowana wyłącznie na uroczyste okazje – doskonale sprawdzi się ona również w nieco luźniejszych stylizacjach. Model z guziczkami przy kołnierzyku można nosić bez krawata i z podwiniętymi rękawami – wraz z chinosami stworzy ciekawą stylizację letnią. Rozwiązaniem na chłodniejsze dni jest zestawienie jej ze swetrem v-neck i jeansami – w ten sposób nieformalne spodnie zyskują eleganckiego charakteru. W tym przypadku również można zrezygnować z krawata lub muszki, albo wybrać dodatki utrzymane w casualowym stylu.

4 komentarze

 1. sly
  sly at |

  Ciekawy temat 🙂

  Odpowiedz
 2. Joanna
  Joanna at |

  Coś dla prawdziwych mężczyzn! 😉

  Odpowiedz
 3. Aldona
  Aldona at |

  takie koszule kazdy prawdziwy facet powinien miec w swojej szafie! Klasa i elegancja i to jest to!

  Odpowiedz
 4. Nick
  Nick at |

  białych koszul mam wiele, ale chyba zakupię jeszcze jedną…

  Odpowiedz

Zostaw komentarz